To, co jemy, ma kluczowy wpływ na nasze zdrowie i ogólnie na to, jak żyjemy. Dietetyk pomaga nam zatem dobrze żyć.

Dietetyk to specjalista, który zajmuje się wpływem żywności i żywienia na organizm człowieka. Między innymi uczy zasad zdrowego odżywiania oraz opracowuje zalecenia żywieniowe dla osób zdrowych oraz dotkniętych różnymi chorobami – także nadwagą i otyłością.

Bogate menu

Dietetyk zajmuje się żywieniem indywidualnym i zbiorowym, edukacją żywieniową społeczeństwa oraz promocją zdrowia. O dietetyku mówi się, że jest specjalistą interdyscyplinarnym, bo posiada wiedzę także z zakresu anatomii, biochemii, medycyny i psychologii. Tajemnic nie mają przed nim określanie wpływu składników pokarmowych na działanie organizmu człowieka, badania produktów żywnościowych, ich pochodzenia i składu, ocena wpływu, jaki wywierają na siebie produkty żywnościowe i leki stosowane przy różnego rodzaju schorzeniach i stanach. Dzięki temu łatwo jest mu opracować i zalecić stosowanie zasad racjonalnego odżywiania się, ustalać plany żywienia dla osób w różnym wieku – zdrowych i chorych, ustalać jadłospisy i diety.

Dietetyk Poznań?

Z wiedzy i doświadczenia dietetyków korzystają szpitale, przychodnie zdrowia, poradnie dietetyczne i poradnie specjalistyczne. Dietetycy wspierają także instytucje naukowe i prowadzone przez nich projekty badawcze. I trudno się temu dziwić. Rola dietetyka w leczeniu niektórych schorzeń jest nieoceniona, a często bez konsultacji z nim trudno o skuteczne leczenie. Chcesz zadbać o siebie i swoje zdrowie, poprawić wyniki sportowe, zdrowo i bezpiecznie przejść przez okres ciąży i karmienia, pozbyć się zbędnych kilogramów i zadbać o sylwetkę, polepszyć stan zdrowia czy wspomóc leczenie poprzez żywienie? Polecamy poznański oddział Rehasport. Dietetyk Poznań? Zrób to z nami. Zwłaszcza że dobrego dietetyka należy szukać z najwyższą starannością. Dlaczego? Ponieważ nie brakuje osób niekompetentnych, które choć posiadają uprawnienia do wykonywania tego zawodu, nie mają zbyt dużej wiedzy ani doświadczenia.