Chirurgia ręki to leczenie urazów oraz zmian chorobowych, które występują na powierzchni całej ręki. Większości z nas chirurg ręki kojarzy się ze składaniem połamanych kończyn. To uogólnienie.

Domeną chirurgii ręki są bardziej złożone i skomplikowane schorzenia rąk, między innymi zniekształcenia, schorzenia tkanki łącznej czy zespoły ucisków nerwowych ręki.

Stawiamy na dobrych specjalistów

W leczeniu chorób, urazów oraz ich następstw, a także wszelkiego rodzaju zniekształceń w obrębie ręki specjalizuje się chirurgia ręki. Skomplikowana budowa anatomiczna tej kończyny oraz różnorodność jednostek chorobowych powoduje, że w procesie leczenia niezbędna jest interdyscyplinarna wiedza z zakresu chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii, chirurgii plastycznej, mikrochirurgii, neurologii czy reumatologii. Najczęstsze choroby w obrębie ręki to: zespół kanału nadgarstka, zwężające zapalenie pochewek ścięgien, choroba Dupuytrenpra, czyli przykurcz rozcięgna dłoniowego. Wybór dobrego lekarza-specjalisty to kluczowa kwestia dla skutecznego leczenia. Dlatego warto korzystać z usług klinik i poradni, które mają duże, poparte latami pracy doświadczenie i cieszą się dobrą opinią pacjentów. Rehasport jest jedną z takich klinik. Od blisko 20 lat pomagamy pacjentom z całej Polski, a coraz częściej – także spoza kraju. Nasi specjaliści prowadzą szkolenia dla lekarzy ze wszystkich kontynentów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas pracy w Rehasport.

Zapraszamy do gdańskiego oddziału Rehasport

Chirurgia ręki Gdańsk? W trójmiejskim oddziale Rehasport – w ERGO Arenie, nasi pacjenci mają do dyspozycji 800 metrów powierzchni użytkowej, w której znajdują się sale rehabilitacyjne, gabinety lekarskie oraz nowoczesny sprzęt medyczny wspomagający proces leczenia. W poradni chirurgii ręki pacjenci mają zagwarantowaną diagnostykę i leczenie urazów ręki oraz profesjonalne poradnictwo w dotyczące zespołu cieśni nadgarstka, urazów ścięgien i mięśni ręki oraz palców i przykurczów.