Rehabilitacja to nasza misja

Rehabilitacja to przywrócenie sprawności fizycznej i ruchowej ułatwiające czynności życia codziennego, czy aktywność fizyczną.

Rehabilitacja pozwala ograniczyć negatywne skutki chorób. Jest procesem poprawy kondycji i sprawności fizycznej osób chorych lub pacjentów po operacjach, zabiegach i urazach. W klinice Rehasport proces leczenia i rehabilitacji jest naszą misją. Wiemy, że rehabilitacja, czy fizjoterapia daje najlepsze efekty tylko wówczas, jeśli do funkcjonowania organizmu człowieka podejdzie się kompleksowo.

Ludzie i sprzęt

Opieka nad pacjentem – leczenie i rehabilitacja, to misja Rehasport od blisko 20 lat. Traktujemy opiekę nad pacjentem multidyscyplinarnie, koordynując pracę lekarzy- specjalistów z wielu dziedzin. Planując i proponując pacjentom leczenie, zapewniamy wiedzę i doświadczenie naszych specjalistów – chirurgów, ortopedów, fizjoterapeutów, ale także doskonałe zaplecze – nowocześnie wyposażone sale operacyjne, sale rehabilitacyjne i gabinety. Rehabilitacja Gdańsk to nasz trójmiejski oddział w ERGO Arenie. Pacjenci maja tu do dyspozycji 800 metrów powierzchni użytkowej, na której znajdują się sale rehabilitacyjne, gabinety lekarskie oraz nowoczesny sprzęt medyczny wspomagający proces leczenia. Fizjoterapia Warszawa to Szpital Medicover w Wilanowie. Tutaj również znajdują się sale rehabilitacyjne i gabinety, a dodatkowo nowoczesne sale operacyjne.

Rehabilitacja kompleksowa

Zajęcia rehabilitacyjne mogą odbywać się w naszych placówkach, ale też w domu – pod ścisłą kontrolą rehabilitanta. Częścią rehabilitacji są różne zabiegi fizjoterapeutyczne. Kinezyterapia polega na leczeniu ruchem, to gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Masaż pobudza przemianę materii i krążenie, poprawia funkcjonowanie mięśni i stawów. Jonoforeza polega na zastosowaniu w leczeniu bodźców elektrycznych, które pobudzają nasze nerwy, niwelują ból, zmniejszają napięcie mięśni oraz przyspieszają proces metabolizmu. Leczenie polem elektromagnetycznym sprzyja z kolei procesowi przemiany materii, rozluźnia mięśnie i uśmierza ból. Hydroterapia, czyli leczenie przy użyciu natrysków wodnych, wpływa pozytywnie na ciało. Krioterapia to wszechstronna metoda leczenia, łagodząca dolegliwości oraz sposób na relaks i dobrą kondycję psychofizyczną. Jest też jedną z metod leczenia bólu, która wykorzystuje niskie temperatury, by łagodzić podrażnienie nerwów.